Твоя безпека – пріоритет для нас!

МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
СТРАХУВАННЯ ЖУРНАЛІСТІВ

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Проєкт реалізує

За фінансової підтримки


Ми вже підтримали

медійників

страхових днів

доларів США

298

покриття 100 000

886

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration


Оксана Бровко

«Страхування медійників є надзвичайно важливим для збереження їх безпеки та захисту під час перебування в особливо небезпечних зонах. Перевірений, якісний контент у вигляді репортажів, новин, історій є невід‘ємним елементом нашої боротьби. З кінця липня і до грудня 2023 ми приймаємо заявки на участь у програмі страхування. Ми не є страховою компанією, ми є тими, хто організовує процес безкоштовного страхування ваших медійників професійною страховою. Разом із засновниками проєкту — Фундацією «Суспільність», ІМІ, Детектором медіа, ЦЕДЕМ та ІРРП ми намагаємося допомогти незалежним медіа почуватися безпечніше під час своєї журналістської діяльності».

CEO АНРВУ

Про нас

Міжнародний фонд страхування журналістів (МФСЖ) – це ініціатива шести громадських організацій: Фундації «Суспільність», Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» (АНРВУ), ІМІ, «Детектор медіа», ЦЕДЕМ та ІРРП, направлена на організацію допомоги медіа бути захищеними під час створення новин, репортажів та історій під час війни. Для забезпечення відкритості та прозорості роботи проєкту, створена Координаційна рада з представників засновників ініціативи.

Члени Координаційної ради

Illustration

Оксана Бровко

Асоціація «Незалежні регіональні видавці України»

Illustration

Тарас Петрів

Фундація «Суспільність»

Illustration

Людмила Панкратова

Інститут Розвитку
Регіональної Преси

Illustration

Роман Головенко

Інститут масової інформації

Illustration

Світлана Остапа

«Детектор медіа»

Illustration

Ігор Розкладай

Центр демократії та верховенства права


Хто може отримати страхування

Журналісти

Оператори

Фотографи

Редактори

Фіксери

Фіксери, журналісти, відеоператори, редактори, фотографи незалежних українських медіа, які направляються в офіційне відрядження в зони бойових дій, на звільнені території, прикордонні території з Росією та Білоруссю, прифронтові території та мають засоби захисту. Пріоритети надаються тим, хто пройшов безпекові тренінги та курси домедичної допомоги.

Умови участі в програмі

Страхування можна отримати від 1 до 3 днів на фіксера, журналіста, відеоператора, редактора, фотографа. Подати заявку – за посиланням. 
Заявки подаються не пізніше, ніж за 24 годин до виїзду. 
Кількість застрахованих осіб в рамках одного відрядження - 3 особи.
Незалежний орган проєкту – Координаційна рада МФСЖ – розглядає кожну заявку та приймає рішення про страхування чи відхилення заявки.В разі позитивного рішення наші координатори обов'язково зв’яжуться з вами. У зв'язку з великою кількістю заявок, організатори залишають за собою право не повідомляти в разі негативного рішення.Задовольняються заявки представників тих медіа, що є доброчесними та дотримуються Кодексу журналістської етики.
Виготовлений під час застрахованих відряджень контент потрібно надіслати координатору протягом двох тижнів після закінчення поїздки. Якщо заплановані строки виходу матеріалу плануються пізніше, потрібно заздалегідь попередити про це координатора.
“Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією".

Illustration


Страховка не покриває

Якщо ви є у складі Збройних Сил України

У стані алкогольного та наркотичного сп’яніння

Ушкодження біологічними або хімічними матеріалами

Травми внаслідок ядерної реакції

Навмисні дії, що ведуть до небезпеки 

Власний злочинний вчинок застрахованого

Вже страхувалися

Heading photo

Ангеліна Карякіна

Головна продюсерка інформаційного мовлення дирекції інформаційного мовлення АТ «НСТУ»

— Програма міжнародного страхування журналістів надзвичайно важлива для журналістів «Суспільного». Адже вони почуваються захищеними на небезпечних територіях та розуміють, що у випадку травмування можуть розраховувати на підтримку фонду. У час війни для нас, медійників, критично важливо показувати, що відбувається на територіях, де тривають бойові дії чи які були під окупацією російських військових. Журналісти «Суспільного» знімали багато сюжетів на Донеччині, Луганщині, на півдні нашої країни. Мільйони, ба навіть більше, людей у всьому світі мали можливість побачити реальну ситуацію. Ми показуємо не лише побут та героїзм наших воїнів, а й життя цивільних, які кожен день — під ворожими обстрілами. При цьому варто зберегти здоров’я та життя нашим працівникам.

Heading photo

Олександр Волошин

Операційний менеджер агенції журналістських розслідувань «Слідство.Інфо»

— Страхування журналістів, які працюють на фронтлайн чи звільнених територіях, є вимогою часу. На жаль, у нас не працює жодна державна програма підтримки, тому медійники змушені самостійно шукати якісь варіанти, аби застрахувати себе. Якщо замовляти послугу в іноземних компаніях напряму, то ніякого фінансування редакцій не вистачить, що покрити витрати. Тому зараз наші колеги їздять у зону бойових дій на свій страх і ризик. Кожна хвилина зйомки — це робота в небезпечних умовах. Підтримка міжнародного фонду є дуже цінною та помічною.


Heading photo

Олександр Такул

менеджер філії Національної суспільної телерадіокомпанії України «Регіональна дирекція UA: Суми»:

– Програма страхування дуже мотивує журналістів. Адже вони можуть почуватися більш впевненими і захищеними під час виконання професійних завдань. У 2022–му ми змогли застрахувати точно понад 10 осіб і обов’язково скористаємось такою нагодою знову.Наші журналісти та оператори фактично щодня працюють на прикордонні із росією. І щоразу – це великий ризик для них. Адже ніхто не знає, чи повернеться назад. Страхування журналістів є необхідністю в умовах, у які ми всі потрапили. Тож вдячні партнерам за підтримку.

Heading photo

Тетяна Курманова

директорка ПГО ТРК «Громадське радіо» та програмна директорка Громадського радіо:

— Робота медійників на фронті — це завжди виклик як для них самих, так і усієї команди. Небезпека повсюди, страхування є робочою необхідністю, а не примхою. Дуже багато українських журналістів працюють фіксерами для іноземних колег. І хочу зауважити: всі зарубіжні медійники мають страхування на кожен день. На жаль, ця опція недоступна для нас. У випадку ураження наші журналісти зараз можуть розраховувати хіба що на себе чи своїх рідних-знайомих. Саме тому ініціатива з міжнародним страхуванням є вкрай помічною. Це чудова нагода отримати гарантію захисту.

Heading photo

Анастасія Дашко

кореспондентка філії Суспільного UA:Донбас:

– Наші кореспонденти не просто знімають сюжети в зоні бойових дій. Декотрі з них навіть проживають там і працюють в умовах постійної загрози для життя. Програма Міжнародного фонду страхування журналістів є надзвичайно помічною, адже дарує можливість мати хоча б мінімальне відчуття того, що все буде гаразд, що наші працівники є захищеними, шо журналісти можуть отримати допомогу та фінансову підтримку у випадку травмування.
Завдяки роботі журналістів, які також щодня ризикують життям, ми показуємо світові реалії, у яких ми живемо. Ми на власні очі бачимо ті жахіття, які принесла війна, ми ретранслюємо правду і таким чином кожен день робимо все можливе, аби пришвидшити нашу перемогу.

Heading photo

Андрій Крамченков

шеф–редактор «Суспільне Суми»:

– Я особисто і мої колеги знімаємо сюжети на Сумщині, яку обстрілюють кожного дня. Нещодавно були зйомки у Білопіллі. Ми їдемо після артобстрілів фіксували наслідки агресії ворога, удар по цивільним об’єктам. Та ніхто з нас не знає, що і коли прилетить під час зйомок. Відлік іде не на хвилини навіть, а а на секунди.
Кожна поїздка у прикордонні містечка і села – це лотерея. На жаль, у нас достатньо не розвинена культура страхування життя. Аде в умовах війни журналісти, оператори та всі члени команди, які їдуть у небезпечні відрядження, мають бути застрахованими. Принаймні, так ми чи наші сім’ї можуть почуватися спокійніше. І у випадку ураження чи загибелі мати якісь гарантії та фінансову підтримку.

Нас вже підтримали

 ECPMF
WAN-IFRA
WAN-IFRA

Часті питання

 • Які документи необхідно обов’язково подати?

  – У заявці є принципові моменти: обов'язково потрібно завантажити наказ про відрядження, своє посвідчення журналіста, акредитацію (якщо така потрібна). Під час оформлення заявки та підготовки наказу, необхідно точно вказати населенні пункти, їх області та точні дати перебування в кожній з областей застрахованої особи. Чим якісніше буде заповнена ЗАЯВКА, тим швидше ви отримаєте відповідь від координаторів проєкту.

 • Скільки коштує страховка?

  – Страхування — БЕЗКОШТОВНЕ. Проєкт реалізовує Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» за фінансової підтримки European Centre for Press and Media Freedom (ECPMF), Federal Foreign Office Germany, Voices of Ukraine as part of Hannah-Arendt-Initiative.

 • Що саме покриває страхування, які регіони України? На яку суму компенсовуються медичні витрати?

  – Страховка покриває відрядження до наступних областей: Одеська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Луганська, Донецька, Харківська, Дніпропетровська, Сумська, прикордонні території Київської та Чернігівської областей. 
  Страхове покриття – до 100 000 доларів США на відшкодування медичних витрат у разі ушкодження на заявленій території і у вказаний у заявці термін. Тому важливо вказувати вірно місця, куди плануєте відрядження. У разі загибелі застрахованого медійника – родина отримує 100 000 доларів США.

 • Чи можна скористатися можливістю застрахуватися кілька разів поспіль?

  – Так, ми не маємо обмежень щодо кількості та періодичності подачі заявок. Але надаємо страхування в межах місячної квоти страхових днів.

 • Як діяти, якщо під час дії страховки отримано ураження? 

  – При настанні страхового випадку ви або особа, яка перебуває поруч з вами, можете зателефонувати до наших координаторів або напряму до страхової компанії. За кожною групою, яка їде у відрядження, закріплюється наша координаторка, яка на зв'язку 24/7. Тож ви будете мати інструкцію та підтримку. Ця страховка – для покриття саме витрат. Медична допомога на місці за таких видів страхування не надається.Отже, якщо з вами трапився страховий випадок, план дій наступний: перш за все, дбаєте про власну безпеку та отримуєте необхідну допомогу на місці. Коли ви вже потрапили у відносно безпечні умови, повідомляєте або страхову компанію напряму, або вашу координаторку про те, що сталося. І потім передаєте документи на відшкодування медичних витрат до страхової.

Засновники проєкту

АНРВУ
Фундація Суспільність
Детектор медіа
Інститут розвитку регіональної преси
Інститут масової інформації
Центр демократії та верховенства права