Illustration

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРОЄКТ

Міжнародний фонд страхування журналістів


Міжнародний фонд страхування журналістів (МФСЖ) – це проєкт, заснований Асоціацією незалежних регіональних видавців України в коаліції з п’ятьма громадськими організаціями: Фундація Суспільність, ІМІ, Детектор медіа, ЦЕДЕМ та ІРРП.

В рамках програми отримати страхування можуть:

● журналісти/відеоператори/редактори/фотографи незалежних українських медіа, які направляються в офіційне відрядження в зони бойових дій, на звільнені території, прикордонні території з Росією та Білоруссю, мають засоби захисту та пройшли спеціалізовані курси домедичної допомоги; ● фіксери.

Умови страхування:

● строк страхування: від 1 до 20 днів на одного журналіста та відеоператора/редактора/фотографа, що є членами однієї команди, що їде у відрядження;● страхове покриття — до 100 000 доларів США на відшкодування медичних витрат у разі ушкодження. В разі загибелі журналіста родина отримує 100 000 доларів США;● строк подачі заявки: не пізніше, ніж за 36 годин до відрядження;● посилання для подачі заявки: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdmaLP_SWGpoDF7fVjxd_b0zgpqiNqo6QR8qns6D7HiQB4u0g/viewform 

Умови прийняття рішення щодо страхування:

Рішення щодо страхування журналіста або фіксера приймається персонально, окремо для кожного спеціаліста. 
Узгодження кандидатури до страхування відбувається шляхом голосування в закритій групі організаторів проєкту (АНРВУ, Фундація Суспільність, ІМІ, Детектор медіа, ЦЕДЕМ та ІРРП).
Представник кожної організації має проголосувати “за” або “проти” кандидата протягом 6 годин. В разі відсутності голосу за цей проміжок часу, позиція вважається як голос “за”.

Координаційна рада МФСЖ:

1. від Фундації «Суспільність»: Тарас Петрів2. від Асоціації «Незалежні регіональні видавці України»: Оксана Бровко
3. від ІМІ: Роман Головенко
4. від «Детектора медіа»: Світлана Остапа
5. від ЦЕДЕМ: Ігор Розкладай
6. від ІРРП: Людмила Панкратова
В разі позитивного рішення наші координатори обов'язково зв’яжуться з вами. У зв'язку з великою кількістю заявок, організатори залишають за собою право не повідомляти в разі негативного рішення.

Задовольняються заявки журналістів тих медіа, що є доброчесними та дотримуються Кодексу журналістської етики.

Обов’язкова умова отримання страхування: в кожному друкованому, аудіо/відео матеріалі, створеному під час відрядження, де ви були застраховані за підтримки МФСЖ, необхідно вказувати, що: “Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів. За підтримки European Centre for Press and Media Freedom (ECPMF), Federal Foreign Office Germany, Voices of Ukraine as part of Hannah-Arendt-Initiative”.

АНРВУ
Фундація Суспільність
Детектор медіа
Інститут розвитку регіональної преси
Інститут масової інформації
Центр демократії та верховенства права