Illustration

МІЖНАРОДНИЙ ФОНД СТРАХУВАННЯ ЖУРНАЛІСТІВ

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРОЄКТ


Міжнародний фонд страхування журналістів (МФСЖ) – це ініціатива шести громадських організацій: Фундації «Суспільність», Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» (АНРВУ), ІМІ, «Детектор медіа», ЦЕДЕМ та ІРРП, направлена на організацію допомоги медіа бути захищеними під час створення новин, репортажів та історій під час війни.

Які категорії медійників підпадають під страхування МФСЖ:

фіксери, журналісти, відеоператори, редактори, фотографи незалежних українських медіа, які направляються в офіційне відрядження в зони бойових дій, на звільнені території, прикордонні території з Росією та Білоруссю, прифронтові території та мають засоби захисту. Пріоритети надаються тим, хто пройшов безпекові тренінги та курси домедичної допомоги.

Умови страхування:

● строк страхування: від 1 до 20 днів на одного фіксера, журналіста, відеоператора, редактора, фотографа, що їдуть у відрядження;● страхове покриття — до 100 000 доларів США на відшкодування медичних витрат у разі ушкодження. В разі загибелі застрахованого медійника родина отримує 100 000 доларів США;● строк подачі заявки: не пізніше, ніж за 36 годин до відрядження;● Реєстрація тут.

Умови прийняття рішення щодо страхування:

Для забезпечення відкритості та прозорості роботи проєкту, створена Координаційна рада з представників засновників ініціативи.

Рішення щодо страхування журналіста, фіксера чи команди приймається персонально, окремо по кожній отриманій заявці шляхом голосування в закритій групі Координаційної ради.

Кожен учасник Координаційної ради голосує «за» або «проти» заявки, що подана на розгляд координатором протягом 6 (п’яти) годин з моменту отримання повідомлення. У разі відсутності голосу за цей проміжок часу, позиція вважається як голос «за».

Персональний склад Координаційної ради:

1. від Фундації «Суспільність»: Тарас Петрів2. від Асоціації «Незалежні регіональні видавці України»: Оксана Бровко3. від ІМІ: Роман Головенко4. від «Детектор медіа»: Світлана Остапа5. від ЦЕДЕМ: Ігор Розкладай6. від ІРРП: Людмила Панкратова
У разі позитивного рішення координатори проєкту зв’язуються з учасниками програми особисто.Задовольняються заявки тих медіа, що є доброчесними, працюють згідно з професійниими стандартами та дотримуються Кодексу журналістської етики.
Виготовлений під час застрахованих відряджень контент потрібно надіслати координатору протягом двох тижнів після закінчення поїздки. Якщо заплановані строки виходу матеріалу плануються пізніше, потрібно заздалегідь попередити про це координатора.

До всього контенту вітається додавати інформацію про підтримку проєктом Міжнародний Фонд Страхування Журналістів із посиланням на war-correspondent.info.

АНРВУ
Фундація Суспільність
Детектор медіа
Інститут розвитку регіональної преси
Інститут масової інформації
Центр демократії та верховенства права